Autor: Anto Aničić
Hvalospjev Ljubavi
Kada bih sve ljudske i anðeoske jezike govorio,a ljubavi nebih imao,bio bih mjed što ječi, ili praporac što zveči.Kada bih imao dar proricanja i znao sve tajne i sve znanje; kada bih imao puninu vjere , tako da bih brda premještao, a Ljubavi ne nih imao, bio bih ništa. Kada bih na hranu siromasima utrošio sve svoje imanje, kada bih tijelo svoje predao da se sažeže, a Ljubavi ne bih imao, ništa mi koristilo nebi.....Ljubav je strpljiva,ljubav je dobrostiva; ljubav ne zavidi,ne hvali se,ne šeppiri se....Ne prekoračuje pristojnosti,ne traži svoje, ne razdražuje se,zaboravlja i Oprašta zlo,ne veseli se nepravednosti, a Veseli se Pravednosti. Sve ispričava, sve vjeruje svemu se nada, sve junački podnosi......
Svima lijepe Adventske dane..Mir i dobro...