Autor: Anto Aničić

ISUSE, KLANJAM TI SE

Isuse, klanjam Ti se, jer Ti si Ocu neprestano zahvaljivao. Isuse, ljubim Te, jer si me učio zahvaljivati. Isuse, vjerujem u Te, jer Ti imaš riječi života vječnoga. Isuse, klanjam Ti se, i danas želim s Tobom učiti zahvaljivati, i želim Te poslušati  kada me pozoveš na zahvalnost. Pošalji u moje srce Duha Svetoga svojega neka me on uči zahvalnosti, neka me on očisti od moje oholosti i od svakoga otpora volji Očevoj, te da za sve uvijek mogu reći hvala pa i za ono što je teško. Ne želim biti slijep ni zaboravljiv, nego pozoran i u poniznosti zahvalan za sve što mi dolazi iz ruke Očeve....

Sv. Luka piše..."Na putu u Jeruzalem prolazio je granicom Samarije i Galileje. Kada je ulazio u neko selo, izađe mu u susret deset gubavaca; stadoše podaleko i počeše vikati: Isuse, Učitelju, smiluj nam se...Kada ih opazi, reče im: Idite i pokažite se svećenicima...I očistiše se dok su išli. Jedan od njih, čim vidje da je ozdravio, povrati se slaveći Boga u sav glas. Pade ničice do nogu Isusovih pa mu poče zahvaljivati. Taj biješe Samarijanac. Isus ga zapita: Zar se nisu očistila desetorica? Gdje su još devetorica? Nijedan se ne nađe da se vrati i Bogu zahvali, osim ovoga tuđina" ( LG 17, 11-18 )

Za sve ono kada sam zaboravio ili se odupirao reći hvala...i kada sam uspjehe pripisivao sebi, a nisam zahvalio Tebi, sada želim na koljenima kao Samarijanac zahvaljivati Ocu po Tebi, Isuse...Oprosti mi moju nezahvalnost i primi sad moju riječ; Hvala...Neka zahvalnost izvire iz dubine mojega srca i očisti od svake gorčine ili ljutnje na volju Očevu...Neka se zahvalnost  događa u meni dok molim pred Tobom... Isuse,zahvaljujem Ocu po Tebi za sve milosti i sva dobročinstva Tvoja...

Isuse, klanjam Ti se, i želim Ti sa Marijom zahvaljivati. O Marijo kako si Ti bila zahvalna, jer si bila izabrana,jer si u poniznosti prepoznala Božije djelovanje na sebi i njemu zahvaljivala. Kada Te je Elizabeta pozdravila i nazvala naj blagoslovljenijom, Ti si zapjevala svoju molitvu:"Veliča duša moja Gospodina i klikće duh moj u Bogu Spasitelju mojemu". O, kako je Tvoje srce bilo zahvalno i po zahvalnosti radosno i u radosti vjerno.

Marijo, s Tobom želim klečati pred Gospodinom i u tišini duše pjevati i zahvaljivati, slaviti i veličati. Nauči me, o Marijo, reći hvala kao što svaka majka uči svoje dijete.

Isuse, moja duša Ti sada zahvaljuje i klikće, jer i meni činiš velike stvari.

Nemate dozvolu za pregled ili postavljanje komentara.