Izviješće predsjednika o radu Zavičajnog kluba Pećnik u 2010 godini 

Štovani posijetitelji, štovane Pećničanke, Pećničani, dragi prijatelji, ovom prigodom želim vam objaviti izviješće predsjednika  o radu Zavičajnog kluba Pećnik u 2010 godini.

CIJELOKUPNO IZVIJEŠĆE PROČITAJTE OVDJE

Fešta ZKP 23. siječnja 2010 u Rheinfeldenu

Prošla fešta Zavičajnog kluba bila je još jedan uspjeh koji  je zabilježio naš klub. Zahvaljujem našim ljudima koji su odvojili svoj trud i vrijeme te došli pomoći nam provesti i organizirati našu feštu.

DVD, Kalendar-proizvod Zavičajnog kluba Pećnik

Zavičajni klub ponudio je novi kalendar i za ovu 2010 g odinu. Dobro je znati da su to zasluge, Ante Čolić, Miroslava Jurendić i Šime Ćorić. Hvala vam gospodo na vašem velikom trudu.

Popis poginulih i nestalih u drugom svjetskom i domovinskom ratu

Dopunjen je popis poginulih, nestalih i ubijenih Pećničanki i Pećničana. Prema našim saznanjima do kojih smo uspjeli doći, ovaj popis nažalost još uvijek nije konačan jer nedostaju još mnoga imena koja treba prijaviti....

Izbori u BiH- Registracija biračkih spiskova - osobna dokumentacija - glasovanje poštom         

Za  izbore u BiH, postoji mogućnost glasovanja poštom. Potrebno je prijaviti se, ispuniti formulare i poslati....Na taj način biramo svoje zastupnike koji direktno zastupaju naše interse. Pokažimo malo više volje i građanske svijesti jer time samo sebi pomažemo.


Novi linkovi na stranici

Duhovni kutak, Video galerija, Naši pokojnici itd. 

Informacija 

Brojni dopisi, obavijesti, izviješća i transparentnost, sigurno su jedan od bitnih faktora koji pokazuju da su naši ljudi zadovoljni radom ZKP, da je porast članstva markantan, u stalnom porastu i da ZKP ide u jednom dobrom smijeru...Napominjem, da su do sada svi odrađeni poslovi usaglašeni, za svaki projekt postoji dokumentacija o kojoj se raspravljalo i glasovalo prije realizacije, svi projekti su bili javno prezentirani i na koncu svi su računi objavljeni na našoj stranici.  O svakoj aktivnosti u ZKP vođen je zapisnik kod tajnika koji potvrđuje vjerodostojnost izgovorenih riječi. 

Pećnički susreti i otvaranje spomenika palim braniteljima

Kao i svake godine ZKP preuzeo je dio troškova provedbe Pećničkih susreta.

Sanacija puta na Bukvici

Zavičajni klub Pećnik shvaćajući odgovornost i ozbiljnost situacije, kako ne bi izgubili većinu sredstava iz fonfova obnove, obezbijedili smo potrebna sredstva i podrzali projekt sanacije puta na Bukvici.

Spomenik

Na naše inzistiranje početkom godine, ponovo se aktualizirala tema oko izgradnje spomenika svim palim Pećničankama i Pećničanima u Domovinskom, a i u Drugom svjetskom ratu. Dorađeni su spiskovi, utvrđeni termini, krenulo se u sakupljanje ideja, novaca, papirologije....Napokon je usvojeno predloženo idejno rješenje i Bogu hvala spomenik stoji. Svi ugovori i računi o izgradnji spomenika objavljeni su na našoj stranici, a mogu se pogledati i u MZ Pećnik. 

Pomoć našim Pećničanima

Prema popisu dostavljenom od MZ, našim ljudima odmah nakon Pećničkih susreta, podijeljena je pomoć koju smo za naše obitelji dobili kao dar od Hrvatske katoličke Misije Luzern. Hrvatska katolička Misija Luzern, dobila je povratnu informaciju sa potvrdom i zahvalnicom o uručenim sredstvima. Kao i svake godine prije Božića, planirana je nova pomoć za naše obitelji slabijeg materijalnog stanja.

Mrtvačnica

Zajednička ideja MZ Pećnik i Zavičajnog kluba Pećnik imala je veoma pozitivan eho kod naših ljudi. Na samoj fešti u Rheinfeldenu otpočelo je sakupljanje sredstava za ovu ideju.. Do sada je sakupljeno Fr. Ca. 14000 KM Ovaj novac može se potrošiti isključivo i  samo za izgradnju mrtvačnice u Pećniku. MZ Pećnik donijela je i odluku o izgradnji mrtvačnice u Pećniku i o tome u pismenoj formi izvijestila ZKP. Svi članovi uprave kluba dobili su na uvid ovu odluku iz MZ.

Fešta ZKP 2011

Za godišnju feštu ZKP u Rheinfeldenu organizirano je sl:

Rezervirana je sala u Rheinfeldenu (Mika Vinovčić)

Narodna glazba koju vodi  naš vrsni umjetnik Stipo Božić

(Stipo dolazi gratis, a njegova pratnja biti će plaćena prema našem dogovoru)

Izvorni glazbenici Luka Agatić i Ilija Božić sa njihovom pratnjom

(Luka Agatić dolazi gratis i oferira svoj trud za Pećnik i naše projekte.

Treba imati na umu da ovo nije prvi put da Stipo i Luka rade gratis za naše selo.

Ne zaboravimo, prva šargija Posavine, koju zastupa naš odani prijatelj Nino Gudelj, također gratis svira na našoj  velikoj fešti, za Pećnik i projekte u našem selu).

Zahvaljujem našim glazbenicima (ovim ovdje, ali i ostalima) na prijateljskom odnosu prema ZKP,  na susretljivosti i njihovom velikom trudu za Pećnik i sve nas. Radujemo se vašim glasovima  i svirci koja će po ko zna koji put dirnuti u srce i dušu našu Posavsku....Izvornu... Hrvatsku....

Pavo Bajić i ove godine preuzima odgovornost kao voditelj kuhinje, te Tadija Čolić i Pero Suvalj preuzimaju odgovornost za kompletnu feštu, salu i service.

O ostalim dogovorenim detaljima može se informirati na jedoj od sledećih sjednica ZKP.


Ostavke u ZKP   

Neopozive ostavke u ZKP podnijeli su 13 studenog ove godine:


Petar Kajinić - predsjednik

Anto Čolić - dopredsjednik

Vladimir Jularić - tajnik 


Zahvalnica

U  dubinama moje duše, ostalo je još puno toga što bih vam još želio reći. Posebno se diže i gura na površinu pjesma zahvalnica koju želim otpjevati svojim suradnicima, prijateljima, svakom našem čovjeku, našim Pećničankama i Pećnčanima. Zahvaljujem i svojoj obitelji, mojoj Mandici i djeci, na razumijevanju, podršci, ponekad i utješnim riječima, riječima ohrabrenja i nade. 

Dva imena ostat će mi duboko upisana u srcu. Hvala svima, ali posebice hvala mojim najboljim, najvrjednijim i najpoštenijim prijateljima. Hvala ovim časnim momcima s kojima sam imao priliku raditi, dogovarati, nositi, gutati....   

Hvala Dragi Jularić i Anti Čolić.....Gospodo bila mi je čast družiti se sa vama ....


Blagoslovi Gospodine Bože sve moje Pećničanke, Pećničane i sve naše prijatelje


Srdačan vam pozdrav, dobro zdravlje i puno uspjeha želi vaš
Petar Kajinić

Nemate dozvolu za pregled ili postavljanje komentara.

SUBOTA, 01. 02. 2020 PEĆNIČKA FEŠTA SALZHAUS-WEIHERGASSE 10, 3380 WANGEN AN DER AARE

Sponzori

Posjetitelji

Danas 24

Jučer 44

Tjedan 131

Mjesec 456

Ukupno 98637

Trenutno su 8 gosta i 0 članova online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions