www.pizzeria-grottino.ch

Druženje članova zavičajnoga kluba Pećnik u Luzernu i Emmenbrück

Druženje članova ZK Pećnik u organizaciji tajnika Marijana Lubine održano je u nedjelju u Luzernu. Neki od članova su bili nazočni na sv. Misi u Luzernu uz nazočnost mnogi nam dragi Pećničana. Poslje sv. mise bilo je druženja sa pećničanima uz kratku diskusiju oko održane posljedne veoma uspješne zabave. Druženje se nastavlja u domu obitelji Lubina, gdje smo uz popodnevnu kavicu i pećničku šljivovicu te pripremljenu mezu i ostale delikatese koje je pripremila g.Ružica nastavili u veoma lijepoj atmosferi. U rane večernje saste odlazimo na druženje u Grottino Pizeriju Emmenbrücke gdje nas dočekuju veoma raspoloženi domaćini vlasnici Pizerie Grottino Zdenka i Marko Aničić......

U već pripremljenom kutku Pizerije se nalaze pojedini članovi predsjedništva predvođenim dopredsjednikom Mikom Vinovčićem. Uskoro nam se pridružuju i ostali članovi te predsjednik Tadija Čolić. Moramo istaći da na druženju i zajedničkoj večeri nisu bili veoma zaslužni članovi rizničar Miro Aničić,Tadija Barukčić,Andrija Suvalj i mnogi drugi koji su pozvani a i radili su na zabavi. Oni su se ispričali radi već raniji preuzeti obaveza. Nazočni gosti uz dobrodošlicu domaćina su započeli sa aperom kao i predjelom. U neformalnom razgovoru o zabavi i njenoj dobro organiziraoj pripremi je se vodila polemika:što je dobro odrađeno i jeli bilo kakvih propusta.Veoma ljubazni domaćini su nam servirali prekrasnu večeru mnogi od članova su se služili poznatim Pizama domaćina. Pojedinci su imali izbor konzumirati jela po narudžbi te ukusne salate svježe pripremljene prije same večere. Uz lijepo druženje došlo je vrijeme za podmirivanje obaveza prema domaćinu. Kada je predsjednik Tadija Č. zatražio od Zdenke i Marka račun za večeru za petnestak osoba bili smo prijatno iznenađeni.“ Marko i Zdenka Anićić Su se obratili nazočnim sljedećim riječima:Dragi prijatelji,Pećničani,članovi ZK ova večera je vama na dar za sav vaš trud i rad u klubu dulji niz godina. Mi nažalost nemožemo vama pripomoći u radu radi radnih obaveza ovo neka vam je dar u znak zahvalnosti za sve što činite za dragi na Pećnik.“Moram pripomenuti da su članovi predsjedništva u više navrata bivali na sastancima udruge i nikada domaćini nisu naplaćivali piće niti korištenje njihove pizerie. Prošle godine su za vrijeme boravka pećničkoga župnika vlč.Ikića M. te tajnika Lubine također ugošćavali.Uspješna gastronomska obitelj Aničić je također u više navtata davala posuđe i razna pomagala za pećničke fešte. Također su materijalno potpomagali obnovu crkve u Pećniku,pećnički sustera te zabava zavičajnog kluba u CH.Da veoma cijene svoju rodnu grudu pokazali su lijepim primjerom jer so obnovili svoje gospodarstvo i izgradili novu kuću u Pećniku. Lijep primjer kako je lijepo biti uspješan i poslovan ali još ljepše kako treba da se voli domovina kojoj se može uvjek pomoći. Zavičajni klub je sretan što ima i ovakvih Pećničana i radujemo se našem novom sponzoru u nadi da će naš rad podržavati i nadalje na svoj plemeniti način.Veoma lijepo druženje je se završilo uz kavicu i desert. Na koncu druženja predsjednik se zahvalio domaćinu na gostoprimstvu te svim nazočnim članovima i prijateljima naše udruge koji su potpomogli da nam protekla zabava ostane u povjesti kluba kao jedna od najuspješnijih.Zavičajni klub je prošle godine u znak zahvalnosti za njihov trud,materijalnu potporu uručio Zahvalnice. Dragi članovi uskoro očekujemo godišnju izbornu skupštinu na kojoj će biti podnešeno izviječće o radu te financisko stanje na računu kluba. Zato vas zamoljavam u ime udruge dođite na skorašnju izbornu skupštinu uključite se u rad,predlažite i budite birani za buduće rukovodstvo udruge.Poseban poziv upućujem mladima uključite se i vi i pokažite tkoste,kamo idete i sa čim se ponosite, nezaboravite korijene vaše te grobove vaših predaka poglavito naše pokojne branitelje koji darivaše svoje živote na oltar domovine i dragog nam Pećnika.

Cilj ovog našeg druženja je bio odat priznanje svim našim članovima ,prijateljima volonterima koji su badava odradili pećničku zabavu. Hvala našim dragim sponzorima,medijskim pokroviteljima,izvođačima ta na koncu našim najdražim gostima  koji su na pristigli iz domovine i inozemstva te naravno našim stalnim prijateljima koji nam redovno dolaze na naše zabave. Doviđenja do naredne zabave uz mir, dobro i božji blagoslov srdačno vas s štovanje pozdravlja vaš :

Marko Matijević

Tadija Čolić

Nemate dozvolu za pregled ili postavljanje komentara.

SUBOTA, 01. 02. 2020 PEĆNIČKA FEŠTA SALZHAUS-WEIHERGASSE 10, 3380 WANGEN AN DER AARE

Sponzori

Posjetitelji

Danas 0

Jučer 43

Tjedan 252

Mjesec 340

Ukupno 110910

Trenutno su 7 gosta i 0 članova online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions