Duhovne misli

Autor: Ivica Matijević

BOŽIĆ BEZ OCA



KADA KRENE MOLITVA ,
PRIJE RUCKA BOZICNA,
MENE TUGA LOMI NEKA,
I AKO JE DAN VESELJA,
SAD SMO SKUPA BRACO DRAGA,
A I MAJKA S NAMA DRAGA,
HVALA BOGU,I NA STOLU SVEGA IMA,
IPAK MENE TUGA LOMI
I STOLICA PRAZNA STOJI,
JEL NAM NEMA OCA JEDINOGA,
JEL NAM NEMA OCA VOLJENOGA,
POSLJE RUCKA BOZICNA,
AJMO MOJA BRACO DRAGA,
SVOME OCU BOZIC CESTITATI

Autor: Ivica Matijević

ROĐENE ISUSOVO

TO VESELJE NEKA KRENE,
JEL SE SLAVI TO RODJENE,

RODI NAM SE MALI BOG,
SVAKO ZNADE IME TO,

SVAKO ZNADE DATUM TAJ,
OD RODJENA ISUSOVA,

RODILA GA LJEPOTICA,
NASA MILA DJEVICA,

RODILA GA MAJKA NASA,
I U JASLICE POLEGLA

OJ DJEVICE VELIKA TI HVALA,
ISUSA NA DRAGA DALA,,,

Autor: Mirja

KADA POČINJE BOŽIĆ

Kada slabi jakome oprosti,
Kada jaki zavoli snagu slaboga,
Kada bogati podjeli sa siromašnima,
Kada glasni zastane pokraj pokraj nijemoga
I shvati što mu nijemi želi reći,
Kad tiho postane glasno
I glasno utihne,
Kad značajno postane beznačajno,
I nevažno postane važnim i velikim,
Kad usred tame jedno maleno svjetlo
Obećava bezbrižnost i život u svjetlu,
A ti ne odugovlačiš nego pođeš
Takav kakav jesi,
Prema tome svjetlu,
Tada, da tada,
Počinje Božić...

 

Autor:Marijan Andrijanić-Mišo

BOŽIĆI MOG DJETINJSTVA


Božići djetinjstva moga kud nestašte sada vi, zornice i polnockća, bogat stol i skupa svi.

Pomoli se glava kuće, gore svijeće četiri, orah, strudla, pečenica, djetinjstvo i sretni mi.

I još jedan Bozižć stiže daleko od doma mog, punog stola, razna srca bez sela i roda  svog.

Kada Badnjak sav u bijelom prospe domom radost svu, uspomene suzu gone dvoje dragih nije tu.

Evo opet Božić tu je i sa njime radost sva, običaja sve je manje prazna skripe stolca dva.

I ja nekad falit moram, bit će prazan stolac moj, al` ko bude neka slavi na toj gozbi Gospodnjoj.

Autor: Marija

Ustaj vojsko

Ustaj vojsko,jednog jutra povikao je Domar Mata,cistit treba snijeg nam vrata zatrpao,a na polozaje treba ici, smjenu napravit.Mata, pa sad ce i Bozic povikao je jedan iz grupe, te 1992 godine.Svi smo se pogledali i glave oborili te svako u svojim mislima,"kako bi bilo lijepo da smo kod kuce",Skripu snijega zamijenili su pucnji metaka i granata koji su dolzili od Brvnika,culi se pucnji svake minute,kao sto se danas cuju petarde,samo sto na nebu nisu bile razne boje.Prijatelji i mi smo se tada radovali,ali danu svakom zavrsenom jer je prosao a niko nije poginuo,niti ranjen bio.Uistinu je danas lijepo i radost je drugacija,dolazi nam BOZIC i uistinu se treba radovat i veselit. Zelim svima.

SUBOTA, 24. 01. 2026-PEĆNIČKA FEŠTA-SALZHAUS-WEIHERGASSE 10, 3380 WANGEN AN DER AARE

Sponzori

Posjetitelji

Danas 343

Jučer 453

Tjedan 2128

Mjesec 8108

Ukupno 554404

Trenutno su 22 gosta i 0 članova online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions